Naše historie

1. září 2020, spojením firem Euralis Semences and Caussade Semences vznikla Lidea, mezinárodní osivářská společnost Lidea zdědila více než 80 let odbornosti a zkušeností a proto je vybavena se stát nejlepší mnoha plodinovým osivářským partnerem pro pěstitele, kteří chtějí vylepšit svoji výkonnost.

demo-img

Lidea je pevně zakořeněna na jihozápadě Francie již od roku 1936 a těší výhody ze svého silného zastoupení v Evropě sítí 16 dceřiných firem od Atlantiku až po Ural. Celý náš obchodní tým je rozmístěný po evropském kontinentu tak blízko k našim zákazníkům a trhu, jak jen to je možné, aby zajistil vzájemné úzké vazby a rozvíjel důvěru. Tým pro mezinárodní rozvoj buduje partnerství napříč evropským kontinentem. Dnes naleznete odrůdy Lidea napříč 5 kontinenty a jsou prodávány ve 48 zemích.

Lidea zdědila agronomické a průmyslové zkušenosti získané ze silné sítě výzkumných a šlechtitelských stanic rozložených napříč Evropou, aby mohla dále inovovat výrobu osiv velmi vysoké kvality přesně vyhovující a odpovídající všem pěstitelským podmínkám.

Klíčová data:

1936: Založení Adour Basin pšeničného družstva, ze kterého vznikl Euralis
1950: Euralis je první firmou, která zahájila privání výzkumný program s osivem kukuřice
1958: Vznik zemědělského družstva pro sušení a ošetřování (SICA SCS), ze kterého se vyvinula firma Caussade Semences SA
1973: Výzkumný program na non-GMO slunečnici a sóju
1975: Získání certifikace pro šlechtění obilovin
1983: Zahájení šlechtitelského programu řepky
1989: Rozvoj na evropském trhu (Německo, Belgie...)
1997: Akciový podíl ve firmě Biogemma, francouzské biotechnologické společnosti (která se stala firmou Innolea v roce 2019)
2001: Založení GIE (Economic Interest Grouping) ACTISEM, společně se dvěma dalšími partnerskými společnostmi, pro marketing obilovin
2002: Konsolidace výzkumu slunečnice akvizicí firmy Rustica
2003: Členství v Economic Interest Grouping TRÁVA (šlechtění trav a krmnýchjetelovin)
2004: Akvizice výzkumných aktivit šlechtění obilovin firmy SOGROUP
2007/2016: Expanze na trhy střední a východní Evropy ve Španělsku, Itálii, Rumunsku, Maďarsku, Slovensku, Bulharsku, Polsku, Holandsku, České republice, Ukrajině a Rusku
2009: Založení Eurosorgho, první výzkumný program čiroku v Evropě
2020: 1. září, spojení CAUSSADE SEMENCES a EURALIS SEMENCES zrození firmy Lidea