Katalog jaro 2024 - kukuřice / sója / slunečnice / čirok

Nejnovější katalog odrůd silážní a zrnové kukuřice, slunečnice, sóji a čiroku Vám bude dobrým rádcem pro výběr nejlepší odrůdy na základě Vašich potřeb a pěstebních podmínek. 

 

Silážní kukuřice

Jasnou volbou je jeden z nejvýkonnějších hybridů velmi raného silážního sortimentu FIELDPLAYER (240) s vyrovnanou silážní kvalitou.* Pro pěstitele, kteří mají výnos siláže jako hlavní prioritu doporučujeme ES SKYTOWER (270), s velkým náskokem nejvýnosnější hybrid středně raného sortimentu.** Za pozornost chovatelé mléčného skotu stojí novinka LID3620C (300), která výnosem rovněž ovládla středně raný silážní sortiment v letech 2021-22.***

*ÚKZÚZ 2020-2021, velmi raný sortiment.  **ÚKZÚZ 2019-2020, středně raný sortiment.  ***ÚKZÚZ 2021-2022, středně raný sortiment. 

Zrnová kukuřice

Většina zrnových hybridů z naší nabídky má v genech unikátní genetický zdroj TROPICAL DENT®. Ten dodává hybridům kromě vysokého výnosového potenciálu také další cenné vlastnosti. Rychlé uvolňování vody ze zrna, rychlý počáteční růst a vyšší stabilitu výnosů díky silnějšímu projevu heterozního efektu. 

Sója

ES COLLECTOR z naší nabídky sóji přitahuje nejvíce pozornosti. Do našich podmínek pasuje skvěle. Raný (000) hybrid s vysokým výnosem, světlou barvou pupku a příjemnými agronomickými vlastnostmi. 

Slunečnice

LIDEA patří mezi největší světové šlechtitele a producenty osiva slunečnice. Pro naše pěstitele jsme připravili zajímavé hybridy ES AGORA (raná - konvenční) ES CEYLON SU (raná - express) a ES BELFIS (středně raná - CLP).

Čirok

V sortimentu hybridů LIDEA naleznete velmi raný a velmi výkonný zrnový hybrid ARSKY. Ze silážních hybridů můžete volit mezi hybridem ARIGATO nebo  SAPHIR

Neváhejte a stáhněte si katalog, kde se o našich odrůdách dozvíte více!